صفحه نخست راهنمای سفر دبی از سحرگاه تا خرید شبانه

دبی از سحرگاه تا خرید شبانه

دبی، یک روز عالی در دبی

دبی، یک روز عالی در دبی

دبی یک شهر پر زرق و برق عربی است که به سرعت توانست پر جنب و جوش شود زیرا در دل این بندر تجاری می توان هرچیزی را پیدا کرد. مردم این کشور به شدت به این میراث کویری خود که پیشرفت کرده افتخار می کنند.

دبی، یک روز عالی در دبی

سحرگاه دبی

پرواز بالن ها هنگام طلوع آفتاب، به نظاره نشستن عظمت و آرامش کویر در امتداد بی کرانگی آن، به افق در نور سپیده دم بنگرید، درخشش رنگ طلایی شن و ماسه ها. گاه گاهی جاده های آسفالت از میان سبزی و خرمی به کنار تپه های شنی که در کنار دریا گسترده شده اند، کشیده می شود. میل کردن صبحانه در این تپه های آرامش بخش می تواند جزء برنامه ی امروزتان باشد.

صبح دبی

مرکز خرید مدرن دبی، که بزرگترین انها در مرکز شهر قرار گرفته و دارای یک آکواریوم سه طبقه در مرکز آن می باشد که برای خرید و سرگرمی بهترین مکان است. بدون بزرگنمایی، مرکز خرید دبی تجسم ناز و نعمت است که از ماسه بیابان رونق گرفته است.
قبل از خروج از مرکز خرید، سریع ترین آسانسور در جهان را که در ساختمانی ۱۲۴ طبقه است را مشاهده کنید. در بالای برج خلیفه دیدگاهی ۳۶۰ درجه در اختیار شماست که میتوانید شهرها، صحرا و خلیج همیشگی فارس را بنگرید.

 

دبی، یک روز عالی در دبی

بعد از ظهر دبی

این زمان خود را در فضای کنار نهر دبی بگذرانید. قبل از سرگردان شدن در میان بناهای تاریخی، برای نهار در کافه هنری باستا توقف کنید. یک کافه با حیاط بزرگ در ساختمان برج های سنتی باد. خطوط تو درتو اندود شده با کافه، آدم را برای اکتشاف مشتاق می کند. در این مکان شما می توانید گالری های معاصر دبی که قدمت آنها به سال ۱۹۷۰ برمی گردد را به تماشا بنشینید.

 

در خیابان فهیدی یک موزه وجود دارد که نمودار تکامل دبی را از مکانی که برای ماهیگیری و دارای نفت بوده تا رسیدن به زرق و برق امروزی آن نشان می دهد.

غروب دبی

در این هنگام می توانید نزدیک به نهر قدم بزنید. نهر دبی قلب این شهر است که در امتداد آن  اسکله بارگیری و تخلیه کالا از مقصد های عجیب و غریب وجود دارد. در غروب آفتاب، نور منعکس شده در شیشه های ساختمان های مدرن، پس زمینه ی فراحقیقی را ساخته است. پیاده روی در امتداد نهر حال خوبی دارد.

شب دبی

بوی عطر تند کندر، سماق، دارچین و کیسه های پر ازترشی های ادویه دار، در سراسر خیابان به مشام می رسد. در ادامه به  طاق های چوبی-مشبک از طلا می رسید که درخشندگی آن فقط به خاطر وجود طلا نیست، بلکه از الماس، مروارید و سنگهای قیمتی در بزرگترین بازار طلا در عربستان می باشد.
این شلوعی و هرج و مرج نیز جذاب است. بعد از غذا خوردن و خرید سوغاتی هایی با قیمت مناسب باید توجه داشته باشید که شب همچنان ادامه دارد …

منبع: کوله پشتی

 

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد عاشوری
  • سفر به استانبول برنامه ریزی و حمل ونقل

    سفر به استانبول برنامه ریزی و حمل ونقل

    استانبول، قلب گردشگری ترکیه بدون شک یکی از معتبر و مطرح ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد، م…
Load More In راهنمای سفر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

سفر به استانبول برنامه ریزی و حمل ونقل

استانبول، قلب گردشگری ترکیه بدون شک یکی از معتبر و مطرح ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد، م…